DRUHY

Prouzkoumej druhy kratomu

Základní druhy

Green (Zelený)

Zelený kratom je rozhodně nejpopulárnější druh. Posbírané listy se suší 1 den na sluníčku, poté se dosušují v sušírnách. Pokud nevíš, jaký druh si vybrat, zelený je jednoznačná volba – hodí se i pro nezkušené sběratele.

White (Bílý)

Bílý kratom je druhý nejpopulárnější druh (hned po zeleném). Listy se suší déle než 1 den na sluníčku, poté se ještě dávají do sušíren. Na rozdíl od všech ostatních druhů se do něj přidávají stonky.

Red (Červený)

Červený kratom je na rozdíl od zeleného a bílého fermentovaný. Čerstvé listy se dají do neprodyšných pytlů, uzavřou se a v teple se nechají fermentovat na přibližně 7 dní.  Určitě tě překvapí jeho vůně, která připomíná sušené ovoce.

Ostatní druhy

Yellow (Žlutý)

Žlutý kratom je na rozdíl od zeleného a bílého fermentovaný. Čerstvé listy se dají do neprodyšných pytlů, uzavřou se a v teple se nechají fermentovat na přibližně 2-3 dny. Jedná se o ideální kompromis mezi zeleným a červeným kratomem.

Brown (Hnědý)

Hnědý kratom je nejdéle fermentovaný druh. Čerstvé listy se dají do neprodyšných pytlů, uzavřou se a v teple se nechají fermentovat na přibližně 11 dní. Jeho barva vzniká delší fermentací.

Kratom tekutý extrakt

Extrakt kratomu je revoluce ve sbírání kratomu. Je vhodný pro diskrétní sbíraní bez pocitu znechucení. Lahvička obsahuje 10 ml z toho 750 mg je čistý Mitragynine, zbytek je propylene glycol, stévie, aroma a stopové množství vitamínu C (pro intenzivnější pocit ze sbírky).

Kolik sbírat? Doporučujeme půl až celou odměrku.

Upozornění

Podle legislativy ČR není kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou a smí být tedy prodáván pouze pro sběratelské a laboratorní účely.